libidЗгідно з деякими стародавніми літописами, Києву близько 2000 років. Дух давнини зберігся й донині, — достатньо лише поглянути на човен, який несе засновників Києва вздовж берега Дніпра. Легенда оповідає про трьох братів, Кия, Щека і Хорива, які прийшли на ці береги з сестрою Либіддю ще до V століття нашої ери. Старший брат дав місту своє ім’я, іменами молодших братів назвали гори-височини в історичному центрі Києва, ім’я прекрасної сестри успадкувала граціозна річечка, яка колись протікала через частину міста.

владДо X століття місто вже стало великим європейським центром, завдяки активній торгівлі на берегах Дніпра, третьої за рахунком найбільшої річки Європи. Правитель Києва, Володимир Великий, викував союз з Візантійською Імперією, який став доленосним для країни, а особливо для самого міста Києва. Щоб скріпити цей союз, князь Володимир прийняв хрещення за православним обрядом у 988 році. Все інше стало наслідком цього важливого кроку. Бронзовий пам’ятник Святому Володимиру зараз стоїть в густому парку на схилі річки, з чудовим краєвидом на Дніпро.

sofiy Важливим символом прийняття християнства став Собор Святої Софії, один з декількох соборів у Східній Європі, побудованих на честь Великої Софії в Константинополі (Стамбул). Пройшли століття, місто з його церквами величали за дніпровські кручі, але навіть орди татаро-монгольських завойовників не змогли зруйнувати велич Києва. Був час, коли в цьому місті сяяли на сонці куполи близько 200 церков і соборів, після чого за Києвом закріпилася назва «Місто золотих куполів». Але і інші правителі Києва внесли свій блискучий внесок в історію. Ярослав Мудрий влаштував матримоніальні шлюби своїх 12 дітей з королівськими дворами Європи, за що і отримав прізвисько «європейського тестя і свекра». Донька Ярослава Анна вийшла заміж за короля Генріха I і вразила французький двір своєї грамотністю. Ще одним князем, що приніс Києву славу, став Володимир Мономах.

У 19hmel82 році, коли відзначали офіційно визнаний ювілей міста (1500 років з дня заснування).

Багато історичних будівель були відреставровані, заново викладені старовинні мостові бруківкою, а руїни відомих Золотих Воріт (1037) накрили імітацією дерев’яних споруд. А на площі перед дзвіницею Софійського собору височіє пам’ятник Богдану Хмельницькому; він завмер на коні, вказуючи булавою вперед.

Близько 70 церков, соборів і монастирів, включаючи нині відновлений Михайлівський Золотоверхий собор, були зруйновані в Києві у 30-ті роки минулого століття, але Софійський собор уцілів. Сьогодні багато з раніше зруйнованих церков відновлені – їх дзвони знову чути, а золоті маківки живуть на яскравому полуденному сонці.

феофФранцузький генерал Шарль де Голль (чоловік, не помічений раніше в схильності до поетизації або романтиці) сказав після відвідин Києва: «Я бачив багато парків у містах; але я ніколи не бачив міста в парку». Київ – місто для прогулянок пішки.

Якщо Ви почнете свою прогулянку на Подолі, від Річкового порту Ваш шлях буде пролягати через низку парків на дніпровських схилах, до будівлі філармонії і Арки Дружби, через Паркову алею, повз стадіон «Динамо», повз будівлі Верховної Ради (Верховної Ради), Маріїнського палацу, історичної Аскольдової Могили, Парку Слави, а потім – через Співоче (Пісенну) Полі (там, де проводиться найбільший фольклорний фестиваль України «Країна мрій» («Країна мрій»), і далі – прямо до Видубицького монастирю і Нового Ботанічного саду. Шлях Ваш буде пролягати через мальовничі київські парки, зазвичай у вигляді течії Дніпра.

Золоті куполи церков, які проглядають через зелень дерев, заповнені людьми площі і вулиці, потоки машин… Ще – багато сонця, якщо Вам доведеться відвідати Київ з березня по жовтень. Архітектура бароко, будівлі в стилі Ренесансу, еклектичні фасади будинків, ар нуво, ар деко… навіть кілька здіймаються над містом висоток не можуть кинути виклик історії, духу і суті Києва.